Ana sayfa UEFA Avrupa Ligi Şenol Güneş’in Tavırları Hayran Bıraktı

Şenol Güneş’in Tavırları Hayran Bıraktı

990
0
PAYLAŞ

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş’in Lyon’da oynanan UEFA Avrupa Ligi çeyrek final ilk maçında sergilediği tavır ile UEFA gözlemcisi ve hakemi kendisine hayran bıraktığı öğrenildi.

Lyon-Beşiktaş karşılaşması öncesinde iki takım taraftarlarını tribünde yaşadığı kavga ve Fransız seyircilerin sahaya inmesi ile olayın tehlikeli boyutlara gelmesi maçın 45 dakika geç başlamasına sebep olmuştu. Gerilimin yatıştırılmasında başrol oynayan Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş’in soğukkanlı yaklaşımlarıyla hem maçın Belçikalı gözlemcisi hem de İspanyol hakem Lahoz’u adeta mest etmiş olduğu ortaya çıktı. Habertürk’te yer alan habere nazaran 90 dakika başlamadan önce Belçikalı gözlemci ile hakem Lahoz durum değerlendirmesinde bulunmak için her iki kulübün idari direktörleri ve teknik direktörleri ile bir görüşme gerçekleştirdi. Bu görüşmede her iki kulüp yetkililerine, “Ortam olayların tekrar alevlenmesine çok müsait… Maçı oynatmak istiyoruz fakat oyuncular ve teknik heyetler kendine dikkat etsin. Taraftarları gerecek ve tahrik edece hareketlerden kaçınsın” uyarısı yapıldı.

Bunun üzerine teknik direktör Şenol Güneş’ten, “Her iki ekip oyuncuları ve teknik direktörleri sahaya el ele çıksın ve saha ortasında taraftarları selamlasın” önerisi geldi. Bu teklifi çok pozitif kabul eden Belçikalı gözlemci, UEFA yetkililerinden de izin aldıktan sonrasında uygulamanın yapılması için tasdik verdi. Hakikaten bu uygulama, tansiyonun düşmesinde müessir oldu. Karşılaşma ondan sonra ise Güneş tebrikleri kabul etti. Soyunma odasına giden gözlemci ve yargıcı “bize göre fair-play ödüllük bir davranıştı. Bu konuyla ilgili bizim fikrimiz alınırsa ihtiyaç duyulan şeyleri söyleriz. Hakikaten herkese örnek olacak bir hareketti” ifadelerini kullandılar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here