Ana sayfa Süper Lig Talisca Gidiyor Mu? Fikret Orman Açıkladı

Talisca Gidiyor Mu? Fikret Orman Açıkladı

1146
0
PAYLAŞ

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Talisca’nın bonservisinin alınıp alınmayacağı sorusuna, “Olsa dükkan sizin fakat yok” cevabını verirken, “Talisca’nın da ayrılmak istediğini düşünmüyorum. 2 senelik sözleşmeı var, bakacağız” dedi.

Siyah-beyazlıların Başkanı Fikret Orman, Kabataş erkek Lisesi’nde öğrencilerin düzenlemiş olduğu bir so şekildeşiye katıldı. Öğrenciler tarafından yoğun ilgiyle karşılaşan Orman, sorulan sorulara cevap verdi. Lyon maçı hakkında açıklamalarda bulunan Orman, “Bana sorulursa her maçı kazanacağız. Bu temenni tabi. Sahada oynanan bir oyun. Öyle olması lazım. Çok müstesna ve bununla birlikte öğretmen bir hocamız var; Şenol Güneş. Çok iyi bir teknik direktör. İyi insan olmadan iyi Beşiktaşlı olunmaz diye bizde bir söz var. Çok önemli bir ekibi var. Çok düzgün çocuklardan kurulu bir ekip. İnşallah kazancağız. O umutlarla maça gideceğiz. Tanrı hepimizi mutlu etmeyi nasip etsin. Ondan sonrasında inştanrı 3. Yıldızı takmayı da nasip etsin” şeklinde konuştu.

“Talisca’nın ayrılmak istediğini düşünmüyorum”
Talisca’nın bonservisinin alınacak mı sorusuna Orman, “Olsa dükkan sizin ama yok. Beşiktaş’ın gerçekleri var. Beşiktaş iyi trend yakaladı. Her şeyi iyi bir seviyeye geldi. Ama dertleri bitmedi. Taraftarlar kampanyalar yapalım diyor. Yalnız 50 TL istesek, 1 milyon birey katılsa 50 milyon TL yapıyor. Bu yarısı etmiyor. Bu şekilde bir şey mümkün değil. Beşiktaş’ın şöyle kültürü var; kopamıyorsunuz. Beşiktaş’ta oynayan oyuncular bizlerden kopamıyor. Gidenler geri geliyor. Gelen gitmek istemiyor. Oyuncularımız Beşiktaş’tan memnun. Futbol ustalaşmış bir oyun. Çok ayrılmak istediğini düşünmüyorum. 2 senelik sözleşmeı var, bakacağız” açıklamasını yaptı.

Transfer politikası sorusu
geçirme politikasında sergilediği ikna kabiliyetinin sorulması üzerine Orman, “Bana pazarlıkçı, pinti dediler. Hayatta bu şekilde biri değilim. Özel bir şey değil bu. Yalnız elinizdeki imkanlara bakılırsa yapamaya çalışıyoruz. Beşiktaş sahibi halk olan bir topluluk. Para halk tarafınca ödeniyor. Iyi mi ödeniyor? Maça geliyorsunuz. Biz de o paraları harcıyorsunuz. 70 milyon yetimin hakkı var. Ben ve arkadaşlarım bu işi iyi anılmak için yapıyoruz. Elimizden geldiğince ince eleyip, sık dokumaya çalışıyoruz. Beşiktaş cazibe yeri. Herkes gelmek istiyor. Aile olduktan sonrasında geri olan bir iş” diye cevap verdi.

“Her kulübün inişleri, çıkışları olur”
Galatasaraylı bir öğrencinin transfer politikası sorusuna gülerek, ‘Söylemem. Gider Galatasaraylılara söylersin diyen Orman, “Her kulübün inişleri, çıkışları olur. Bizde de oldu. Galatasaray, Fenerbahçe, Trabzonspor ve diğer kulüplerde oldu. Taraftarlık demek salt eleştiri olan şeyler değil. Marşlarda söyleniyor, iyi güde kötü günde diye. Çok bir şey yapmıyoruz. İşimizi iyi yapıyoruz. Ben bu mevzudan anlamış olurım. Benim futbol ilgili arkadaşlarım var. Metin Albayrak liseden derslik dostum. Birbirimizi iyi tanıyoruz. Yönetim kurulundaki arkadaşlarımla iyi şeyler meydana getirmeye çalışıyoruz” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.
“Kulüpler zarar görür dedim”
Yabancı kuralının değişeceği yönünde çıkan haberlerin hatırlatılması üzerine Orman, “Kulüpler zarar görür dedim. Bekledim. Sonrasında tecrübe edelim dedim. Sonra bize zarar veriyor dediler. Futbol ciddi bir iştir. Maç oynanırken kurallar değişmez. Ceza sahasında oyuncu düştü penaltıdır” dedi.

“Bir tek sahadaki performansına bakmıyoruz”
Yabancı oyuncuları nasıl seçtiklerini özetleyen Orman, “hepimiz bir tek futbolcunun sahadaki performansına bakmıyoruz. Karakter, aile yapısına bakıyoruz. Bizim içimize girdikten sonra aile duygusunu aşılamaya çalışıyoruz. Balık baştan kokar. Bu işin birinci noktası başkan yönetim kurulu. En altta taraftar var. Kültürümüzü yaşatmak için gayret gösteriyoruz. Rakiplerimize bir şey söylememeye gayret ediyoruz. Kimi zaman hata yapıyoruz. Yapıcı olmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

“Futbol mühendisliği diye bir şey var”
Gelecek sürem için Şampiyonlar Ligi ekibinin kurulmaya başlanıp, başlanmadığının sorulması üzerine Orman, “Futbol mühendisliği diye bir şey var. Manavdaki sıralı duran meyveler değil. Bunun sıralaması, bütçesi ve mühendisliği var. Hepimiz iyi yapma gayreti içindeyiz Her sene ekipı bir tık yukarı çıkarmaya çalışıyoruz. Feda sezonunda, Bilic olduğu vakit, her yıl üstüne koyuyoruz. Hem genç olsun hem bedava olsun, dünya yıldızı olsun, burumu oynatıp olmuyor” diye konuştu.

“Sonrasında elinde bir düdük paramparça oluyorsunuz”
Şenez Erzik’in UEFA Yönetim Kurulu’na girmesiyle süregelen UEFA’daki temsilin sonradan güç kaybettiğinin altını çizen Orman, “Şimdi bir dostumızı soktuk. Bir tane olması kafi değil. UEFA’da bir çok kuruluş var. O kurumlara genç arkadaşlarımızı oralara sokmak lazım. Güçlü olmamız lazım. Sahipsiz olduğun süre tokat yiyorsun. Real Madrid-Bayern Münih maçını seyrettim. İskoç hakem Real Madrid ile Dinamo Kiev maçı oynansa, bizlere yaptığı hareketlerin aynısını yapabilir miydi? Yapamazdı. Bütün Türk takımları olarak kuvvetli olacağız. Sonra elinde bir düdük paramparça oluyorsunuz” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here