Ana sayfa Hikayeler Taraftarız Biz Lan Palyaço muyuz?

Taraftarız Biz Lan Palyaço muyuz?

876
0
PAYLAŞ

TARAFTARIZ BİZ!

Anadolu kulüpleri baş tacımızdır. Onlar olmasa ülkemiz futbolunun hali harap olurdu emin olabilirsiniz. Anadolu kulüplerini sayfalarca övebilirim size emin olabilirsiniz. Bu yazımda çok köklü tarihi olmasa da şehriyle özdeşleşmiş bir kulüpten ve taraftarından bahsedeceğim. Kütahyaspor… 1966 yılında kurulmuş bu kulüp şehirle çok özdeşleşmiştir. Takım taraftarı şehirdeki 3 büyük kulübün taraftarlarından oluşur. Alt taraftar grupları olsa da asıl etkin olan taraftar grubu “Grup Turkuaz” dır. Şehirlerine sadık insanlar hepsi. Ve size bir olay anlatacağım. Yorumu size bırakacağım.

Geçtiğimiz günlerde Grup Turkuaz’dan bir arkadaşımla konuşma fırsatı buldum. Anlattığı olay içimi paramparça etti. “Taraftarız biz lan. Palyaço muyuz.!” Demekten kendimi alamadım. Olay şu şekilde:

Kütahyaspor kendisi için çok önemli maç olan Ankara Demir Spor maçına çıkacak. Kütahya’dan gelen az sayıda taraftar maçı izlemek için statta hazır bekliyor. Maç başlıyor ve Kütahyaspor istediği sonucu alamayarak ligden düşüyor. Bunun üzerine taraftar hemen yan tribünde bulunan yönetime doğal olarak tepkisini gösteriyor çünkü bu taraftar bir üst lige çıkmak için yaklaşık 10 küsür yıl bekledi. Arkadaşım dahil olmak üzere Ankara’ya gelen bütün Kütahyaspor taraftarı gözyaşları içerisinde yönetime içindekileri döküyor. Tam bu sırada Kütahyaspor’un başkanı Ramazan Yıldırım’ın kardeşi taraftara dönüyor ve ağza alınmayacak küfürler eşliğinde tehditler savunuyor. Başkan taraftara ayrı tepki gösteriyor, eşi ayrı tepki gösteriyor. Dostlarım bu olayın açıklamasını kendi nezdimde yapamadım. Sen Kütahya’dan Ankara’ya deplasman yap. Şehrinin takımını her şeyden önde tut. Gel maçını 90 dk boyunca tezahüratla izle. Sonra yenilince doğal olarak tepkini göster ve sana ağza alınmayacak küfürler edilsin. Yorum sizin kardeşlerim.

Sevgilerimle,

ULTRA Kalın.!

Furkan Şahin KULAKSIZ

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here