TBF’den Aziz Yıldırım Açıklaması

PAYLAŞ

Türkiye Basketbol Federasyonu, Yakın Doğu Üniversitesi – Fenerbahçe maçında Aziz Yıldırım‘ın rakip kulüp başkanına tokat atması hakkında açıklama yaptı.

Türkiye Basketbol Federasyonu, Yakın Doğu Üniversitesi – Fenerbahçe maçında Aziz Yıldırım’ın rakip kulüp başkanına tokat atması hakkında açıklama yaptı
İşte TFB’nin açıklaması:

Bilyoner.com KBL Final Serisi’nde oynanan Yakın Doğu Üniversitesi – Fenerbahçe müsabakasında yaşanan olaylar sebebiyle sorumlular, TBF Ligler Direktörlüğü tarafınca derhal Disiplin Kurulu’na sevk edilmiştir.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, yaşanan olaylarla ilgili olarak aşağıdaki açıklamada bulunmuştur:

Türkiye Basketbol Federasyonu olarak; Yakın Doğu Üniversitesi – Fenerbahçe karşılaşmasında yaşanmış olan olaylardan büyük bir üzüntü duydum. Basketbolumuzu bu tür olaylardan arındırmak üzere Federasyon olarak kararlı duruşumuza devam edeceğiz. Nitekim; bu müsabakada yaşanmış olan olayın sorumluları da Disiplin Kurulu’na sevk edilmiş olup, Disiplin Kurulumuz ayrıntılı araştırma ve değerlendirme yaparak en kısa zamanda sonucu verecektir. Asla tasvip etmeyeceğimiz bu olay nedeniyle duyduğum üzüntüyü bir kez daha paylaşır; benzer vakaların yine devam etmemesi uğruna lüzumlu tüm tedbirlerin alınacağından kimsenin kuşkusunun olmamasını isteriz.”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here