Ana sayfa Süper Lig Tolgay Arslan Milli Formayı Giyecek mi?

Tolgay Arslan Milli Formayı Giyecek mi?

548
0
PAYLAŞ

FIFA, İspanya Milli Takımı’nda oynayan Munir El Haddadi’nin Fas milli takımı için oynamasına izin verdi. Bu istisnai karar A milli takım forması giymek isteyen Tolgay Arslan için de emsal karar niteliğinde!

Bir ülkenin A milli ekibinde oynayan bir oyuncunun başka bir ülkenin A milli ekibinde oynamasını engellemiş olan kaide, FIFA tarafından bir karar ile bozuldu. İspanya A ulusal takımı forması giyen Munir El Haddadi’nin Fas ulusal ekibinde oynamasına müsaade eden FIFA’nın bu kararı, Beşiktaşlı Tolgay Arslan için emsal olabilir.

Beşiktaş’ta Stopere Sürpriz İsim!

NTV Spor’da yer edinen habere bakılırsa kariyerinde daha önce Almanya milli takımı forması giydirilmiş olduğu için Ay-Yıldızlı formayı giyemeyen Tolgay Arslan bu istisnadan yararlanmak isteyecek. Faslı bir anne ve babanın çocuğu olarak Madrid’de doğmuş ve Barcelona altyapısında yetişen Haddadi, U-19 ve U-21’de İspanya milli takımında yer almış, 8 Eylül 2014’te EURO 2016 elemelerinde A milli takım forması da giymişti.

Avrupa U-21 Şampiyonası’nda İspanya kadrosunda yer almayan Munir El Haddadi, Fas Milli Takımında oynayabilmek için FIFA’ya başvuruda bulunmuştu. İspanyol basınının FIFA’ya dayandırdığı haberin ardından Tolgay için nasıl bir gelişme yaşanacağı merak konusu.

Beşiktaş’tan Pepe Harekatı!

Tolgay, daha önce yaptığı açıklamada “Genç takımda iki kere değişiklik yapmıştım. Bu kuralı bilmiyordum, eski menajerim de bilmiyordu. Orada bir hata yaptık fakat şimdi gene deneyeceğiz. FIFA’da değişimler oldu. Önümüzdeki aylarda her şeyi deneyeceğiz.” demişti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here