Ana sayfa Avrupa “Totti Efsane Değil!”

“Totti Efsane Değil!”

606
0
PAYLAŞ

Art arda Dünya Kupası ve Avrupa Şampiyonası’nda zafere ulaşan Fransa kadrosunda yer alan adlardan Christophe Dugarry, Totti için “O bir efsane değil” dedi.

1998 Dünya Kupası ve Euro 2000’de şampiyon olan Fransa kadrosunda yer edinen Christophe Dugarry, Francesco Totti hakkında açıklamalarda bulundu. Dugarry, geçen hafta sonu görkemli bir vedayla aktif futbol yaşamını noktalayan Totti için “O bir efsane değil” ifadelerini kullandı. Kariyeri süresince Barcelona, Milan, Bordeaux, Marsilya gibi önemli takımların formasını giyen 45 yaşındaki eski futbolcu tezini şu sözlerle açıkladı: “Totti’yi efsaneler arasına koyamam. O kadar güçlü bir oyuncu olsaydı, Roma’nın yalnızca bir lig şampiyonluğu olmazdı. Bir efsane bundan çok daha fazlasını kazanmalı.”

Genç Fenerbahçeliler Okul Açık Tribününe Geri Dönecek Mi?

RMC (Radio Monte Carlo) adlı radyo kanalında Franck Leboeuf, Jerome Rothen gibi isimlerle Team Duga adında bir program meydana getiren Dugarry sansasyonel sözlerine şöyle devam etti: “Normal olarak büyük bir kulüp oyuncusundan bahsediyoruz. Onunki duygusal bir hikaye sadece bu kadar çok gol atmasına karşın onu en iyi oyuncular arasına koyamam. Doğru, Dünya Kupası da kazandı sadece o hikayenin baş kahramanı değildi. O denli oynamadı.”

Dugarry sözlerini “Asla tam anlamıyla başarılı olamadı; Roma’dan ayrılmak istemediği için mi yoksa yeteri kadar ilgi çekici bir teklif almadığı için mi” sorusuyla noktaladı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here