Ana sayfa En İyiler Tribünlerin Olmazsa Olmazları Neler?

Tribünlerin Olmazsa Olmazları Neler?

566
0
PAYLAŞ

OLMAZSA OLMAZ

Bazı detaylar vardır her ne kadar önemsizmiş gibi görünse de aslında işlevleri çok büyüktür. Bazı unsurlar vardır onların olması düşünülemez. Peki tribünün olmazsa olmazları nelerdir.? Özlenilen tribünlerin vazgeçilmezleri listemize hoşgeldiniz.

Tribünün Olmazsa Olmazları

Pankart

Pankart emektir, pankart sevinçtir, pankart hüzündür, pankart mutluluktur, pankart kardeşliktir. Statlarda gerek el emeği gerek dijital pankartların 4 tribünü de doldurması dileğiyle.

Meşale

Meşale ateşiyle polarında yanık izi olmayan tribüncü, tribüncü değildir. Şehir meydanında meşale dumanıyla boğulmayan tribüncü kalmayana dek davamız sürecek.

Davul

Statlarda on binlerce kişiyi aynı anda ayağa kaldıracak, aynı anda ritim tutturacak en yegane ögedir davul. Davul olmazsa bir statta o tribünün sonsuz senkronla uyum içinde bağırması olanaksızdır.

Konfeti

Amatör branşların profesyonel sevdalıları iyi bilirler. Futbol maçlarında da ara ara görülse de amatör tribünlerde maç başladıktan sonra gerçekten fevkalade görsel şölenin vazgeçilmez kağıt parçalarıdır.

Sis

Ülkemizde pek fazla kullanılmayan, kullanılsa da en fazla 1 ya da 2 tane yakılan renk cümbüşü. Maalesef ülkemizde satışı biraz sıkıntı. Yapımı ise daha da sıkıntı. Andolsun Özlediğimiz tribünlere  döndüğümüzü hissettiğim ilk maç gerekirse yurtdışından getirtip yakacağım.

Megafon

Olmazsa olmaz listesi yaparız da megafonu unutur muyuz hiç.! Ultra kültürüyle beraber tribünlerde yerini alan megafon son yıllarda futbol kültürü olan şehir takımlarında ve 3 büyüklerin tribünlerinde sıkça görülmekte. Hatta bazen basketbol maçlarında kullanıldığına da şahit oldum.

Sticker

En basit güç gösterisi yöntemidir. Gidilen deplasmanlara bir hatıra, gidilen statlara “Biz buradayız” mesajını en güzel veren kağıt parçaları. Herkes, her şekilde yapabilir. Bilgisayar kullanmayı biraz bilen tribüncü çok rahat sticker yapıp yüzlerce bastırabilir.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here