Ana sayfa UEFA Avrupa Ligi TRT Spikeri Tepkilerden Sonra Özür Diledi

TRT Spikeri Tepkilerden Sonra Özür Diledi

1217
0
PAYLAŞ

Lyon-Beşiktaş maçında yaşanan gerginliğe dair ‘Ermenilerin yoğun yaşadığı bir bölge’ ifadesini kullanan TRT spikeri tepkiler üzerine özür diledi.

Olympique Lyon-Beşiktaş maçında yaşanan gerginliğe ilişkin “Ermenilerin yoğun olarak yaşadığı bir bölge” ifadesini kullanan TRT Spikeri Alper Bakırcıgil, tepkiler üzerine özür diledi. TRT Spor canlı gösterimında Beşiktaşlı eski futbolcu Ali Gültiken’le birlikte statta yaşananları anlatan Bakırcıgil, olaylarla ilgili “Ermenilerin yoğun olarak yaşadığı bir bölge olduğu, dolayısıyla Türk taraftarlara karşı provokasyonların olabileceği çok açık bir halde dile getiriliyordu” dedi.

Ali Gültiken ise, “Ermeni yurttaşlarımızın hepsinı bu işin içine sokmayalım. Ermeni cemaati Beşiktaş’ı çok seven bir topluluktur. Beşiktaş’a gönül vermiş binlerce insan tanıyorum. Taraftarların içinde vakaı terörize etmek isteyen yapılar olabilir” ifadelerini kullandı.

Gelen tepkiler üzerine yaptığı açıklamada bu yorumu nedeniyle özür dileyen Bakırcıgil, “Yanlış anlaşıldığını” söylemiş oldu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here