UEFA Manchester Hakkında Açıklama Yaptı

518
PAYLAŞ

Dün akşam Manchester’da yaşanan terör olayından sonrası UEFA’dan açıklama geldi.

UEFA, yarın oynanacak Ajax – Manchester United maçı öncesi Manchester’da yaşanmış olan vakalar karşısında büyük şok yaşadıklarını açıkladı.

Oğuzhan’a İtalyan Devinden Teklif Var

Ajax ile Manchester United, Avrupa Ligi kupasını kaldırmak için yarın Stockholm’de karşılaşacak. Bu sıkıntılı mücadele öncesi dün akşam Manchester şehrinde meydana gelen patlama, tüm dünyayı şoka sokarken, UEFA da olaylarla ilgili bir açıklama yayınladı.

Meydana gelen olayda hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı dilendiği belirtilen açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“UEFA, dün akşam Manchester’da meydana gelen hücumnın şokunu yaşıyor. Olayda hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı diliyoruz. Dün yaşanan olayların, yarın Stockholm’de oynanacak Avrupa Ligi finali öncesi herhangi bir saldırıyı tetikleyeceğine yönelik bir danışma yok.

UEFA, İsveç Futbol Federasyonu ile beraber aylardır sıkı bir çalışma yürütüyor ve olası tüm terör saldırı ihtimallerini değerlendirmeye almış durumda. Yarın uygulanacak katı güvenlik önlemleri sebebiyle, futbolseverlerin stada olabildiğince erken gelmesini rica ediyoruz.”

Manchester’da yaşanan olay sonrası bir açıklama da Manchester United kulübünden geldi. Maç öncesi yapılacak basın toplantısını iptal ettiklerini belirten United’ın yayınladığı açıklamada, bu olayın kulüp bünyesinde yer edinen herkesi derinden yaraladığı belirtilirken;

“Dün akşam olay yerinde bulunan herkese geçmiş olsun, patlamada hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı diliyoruz. Kulüp çalışanlamış olurımız polis ve yardım ekiplerine her türlü yardımı yapmaya hazır.

Old Trafford’daki ürün mağazamız, kulüp müzemiz ve tüm faaliyetlere bugün ara verildi.” ifadeleri kullanıldı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here