Ana sayfa Blog Utku Kolkoparan Patladı! “İş bulamıyoruz..”

Utku Kolkoparan Patladı! “İş bulamıyoruz..”

PAYLAŞ

Nike Academy’nin dünya genelinde lağvedilmesiyle açıkta kalan ve bu sezon hiçbir takımdan teklif almadığını söyleyen Nike Academy Türkiye-İstanbul eski Teknik Direktörü Utku Kolkoparan isyan etti: “Başarılı olmak suç mu ?”

Başarılı Teknik Direktör Utku Kolkoparan, bu sezon hiçbir takımın kendisine teklifte bulunmadığını ve bu durumu anlayamadığını söyledi. Kariyerinde birçok üst düzey başarılar elde eden ancak bu sezon herhangi bir yerde görev almayan Kolkoparan açıklamalarda bulundu.

Türk futboluna önemli katkılar sağladığını dile getiren Kolkoparan, “Değerlerimizi yok etmeyi seven bir ülkeyiz. Biz bu ülkede iş bulamıyoruz. Ne yaptık biz? Başarılı olmak suç mu? Türkiye’de ilklerin antrenörü olmak suç mu? Hiç kimse merak etmiyor Utku hoca niye çalışmıyor diye. Hiç kimse teklif etmiyor. Niye, çünkü biz bulunduğumuz yerlerde işimize kimseyi karıştırmayıp adam gibi çalışıyoruz. Futbolcular ve futbolcu aileleri, eş dost bizi seviyor. Bu sevgiyi artırıp, bulunduğumuz yerlerin marka değerini yükseltiyoruz. Niye biz yokuz?” ifadelerini kullandı.

Profesyonel Liglerin başlamasına az kaldı diyen Utku Kolkoparan bu durum hakkında da değerlendirmede bulundu ve şunları kaydetti:

“Yöneticiler ne düşünüyorlar merak ediyorum. Kendimi eleştiriyorum, “bir hatamız mı var” diye? Ne yaptık, başarılı olduk.. malumunuz Nike Academy Türkiye-İstanbul eski teknik direktörü olarak ilk türk futbolcusunu İngiltere’deki Nike Academy ana merkezine kazandırma başarısını elde ettik vs. vs. Ben teknik direktörlüğümün yanında esasen profesyonel kaleci antrenörüyüm ve bu dalda da geçmişte görev yaptığım Bucaspor’da da başarılarımız ortada. Oyuncu ve Maç İzleme (Scouting) diplomam da var.. TFF’de Oyuncu ve Maç İzleme Koordinatör-Antrenör görevinde de bulundum ve başarılı oldum. Almanca ve İngilizcemiz bile var, daha ne? Liglerin başlamasına da az kaldı ve insan gerçekten üzülüyor bu kadar emeklerden sonra kimsenin arayıp sormamasına ve teklif gelmemesine. Fazla yapacak bir şey yok. Bu piyasa böyle, işini adam gibi yapana iş yok”.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here