Ana sayfa Süper Lig Volkan Babacan Milli Takıma Çağırılmayabilir

Volkan Babacan Milli Takıma Çağırılmayabilir

PAYLAŞ

Volkan Demirel’den sonra, Volkan Babacan’da A milli Futbol takımı formasına hasret kalabilir.

Fenerbahçeli Volkan Demirel 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası elemeler mücadelesinde İstanbul’da oynanan Kazakistan maçı öncesinde, ısındığı sırada bir taraftarın küfürlü tacizine maruz kalmış ve eldivenlerini fırlatıp stad’ı terk etmişti.

İşte o maçtan bugüne kadar geçen süre içinde Volkan Demirel’e yaptığı bu disiplinsiz davranışından ötürü milli ekip kapıları kapanmıştı. Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, “Ağzı ile kuş tutsa” Fenerbahçe’nin file bekçisini milli Takıma çağırmadı.

Çaykur Rizespor maçından sonra ekip arkadaşları, Emre Belözoğlu, Ufuk Ceylan ve Yalçın Ayhan’la beraber bir ulusul televizyonun muhabirlerine fiili ataknın içine karışan Volkan Babacan da adaşı Volkan Demirel ile aynı kaderi paylaşma sınırına kadar geldi. PFDK’ya 44.’üncü maddenin yer aldığı saldırı hükmü nedeniyle tedbirli olarak sevk edilen Volkan Babacan 5- ila 10 maç arası bir ceza alırsa kalan lig maçlarında oynayamayacak. Bu durumda 11 Haziran’da yapılacak Kosova maçına çağrılmama riskini de bununla beraber getirecek. Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’in iki dudağı içinde olan bu karar için PFDK vereceği karar etkili olacak.

Terim’in bugüne kadar çalıştığı kulüpler ve ulusal Takımda disiplini ön planda tutması Volkan Babacan’ı milli takıma çağırmama yönünde etkili olacak en büyük unsur. Başakkent’in file bekçisi eğer çağrılmazsa Kosova maçı için öne çıkan iki aday kaleci ise Trabzonsporlu özsevi Kıvrak ile Bursasporlu Harun Tekin.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here