Ana sayfa Avrupa West Ham ve Newcastle’ye Baskın Yapıldı

West Ham ve Newcastle’ye Baskın Yapıldı

PAYLAŞ

İngiltere’de West Ham ve Newcastle kulüplerine yapılan baskında vergi dolandırıcılık suçundan dolayı çok sayıda kişi gözaltına alındı.

West Ham ve Newcastle kulüplerine vergi memurları baskın düzenledi. İngiltere Maliye Bakanlığına bağlı Gelir ve Gümrük İdaresi memurları bu sabah West Ham ve Newcastle kulüplerine baskın düzenledi. 180 memurun düzenldiği baskın sonucu çok sayıda ferdin gözaltına alındığı belirtilirken, meydana getirilen aramalarda ekonomik ve mali kayıtlar, bilgisayarlar ve telefonlara da el konulduğu belirtildi.

Yaklaşık 5 Milyon Sterlin gelir vergisi ve sigorta dolandırıcılığı şüphesiyle düzenlenen baskın için West Ham kulübü yetkilileri ” Gelir ve Gümrük İdaresi memurları ile işbirliğine hazırız” açıklaması yaptı.

İngiliz basınında yer edinen haberlere gore operasyonda gözaltına alınanlar içinde Newcastle United’ın yönetimsel menajeri Lee Charnley’in de olduğu belirtiliyor.Fransız yetkililerin de İngiltere’de yapılan sualşturmaya yardım ettiğini, ek olarak operasyon kapsamında Fransa’da da çeşitli yerlerde arama yapıldığı ve tutuklalamar yapıldığı belirtildi. Gelir ve Gümrük İdaresi yaptığı açıklamada operasyonların devam edeceğini söylemiş oldu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here